Mam na imię Patrycja

Mam na imię Patrycja. Postanowiłam stworzyć miejsce dla rodziców pełne wiedzy i inspiracji o tym, jak wspierać rozwój intelektualny dzieci.

Moja historia

W 2017 roku, gdy urodził się Jaś, wszystko stanęło na głowie. Pierwsze dziecko to nie lada wyzwanie dla początkujących rodziców. Do tego wyzwania dorzucono nam jeszcze jedną cegiełkę – alergie. Wtedy wiedziałam tylko tyle, że alergie istnieją i jakoś da się z nimi żyć. Nie wiedziałam jeszcze, jak bardzo mogą one wpłynąć na życie całej rodziny. Zaczęłam zgłębiać temat i od alergii przeszłam do zdrowego odżywiania, które jest kluczowe dla dobrej kondycji organizmu. Okazało się, że odpowiednio zbilansowana dieta pozwala zapobiegać wielu chorobom, w tym alergiom, a także pozytywnie wpływa na rozwój fizyczny i umysłowy dziecka. Zainteresowałam się tym ostatnim: rozwój umysłowy dziecka.

Na początku zaczęłam nieśmiało – kilka książek, parę filmików na YouTube. Z dnia na dzień stawałam się coraz bardziej głodna wiedzy na temat intelektu dziecka, rozwoju jego mózgu, metod nauki. Zauważyłam, że wprowadzane przeze mnie zmiany w naszej codzienności, korzystnie wpływają na Jasia i Zuzię (dzięki której w 2019 roku nasza rodzina stała się pełna).

I tak w głowie zaczął kiełkować pomysł…

…by stworzyć miejsce dla wszystkich rodziców i pokazać im, że dzieci są mądre.
Dzieci rodzą się geniuszami i tylko od nas – rodziców zależy ich rozwój intelektualny.

Po co ten blog?

Chcę ci dać wiedzę i inspirację do mądrego edukowania swoich dzieci.

Chcę ci pokazać, jak w łatwy i przyjemny sposób wychowywać kreatywne, logicznie myślące dzieci.

Chcę ci pokazać, jak wspierać i motywować dzieci do działania.

Chcę cię też ustrzec przed błędami i własnymi ambicjami, które dzieciom nie są potrzebne.

Wreszcie, chcę cię przekonać, że DZIECI SĄ MĄDRE!
Trzeba z nich jedynie tę mądrość wydobyć!

Wierzę w siłę umysłu dziecka

Wierzę w stały rozwój i niezliczone pokłady potencjału intelektualnego naszych dzieci. Rozwój umysłu tych małych istot zafascynował mnie bez reszty. Codziennie poszerzam swoją wiedzę w tym zakresie – czytam książki, śledzę najnowsze odkrycia nauki w tej kwestii, kiedy czas pozwoli uczestniczę w szkoleniach. Wszystko po to, by potem podzielić się tą wiedzą z tobą i dać ci narzędzia do wychowywania mądrych dzieci.

Prywatnie

Jestem fanką zdrowego odżywiania. Uwielbiam brytyjski akcent i staram się go u siebie wyrobić. Na razie cały czas ćwiczę w myślach i całkiem nieźle mi idzie 😉

Jako dyplomowany socjolog, wiem, jak ważna dla każdej jednostki jest grupa, dlatego spotkania rodzinne to u nas chleb powszedni. Każdą wolną chwilę staram się spędzać z dziećmi i mężem. Uważam, że pozytywne relacje w rodzinie, to klucz do dobrego życia.

Na studiach dziennikarskich nauczono mnie, jak ważne jest słowo. Dlatego dużo ze sobą rozmawiamy i wymieniamy się spostrzeżeniami. Jeśli chcesz, ty też możesz mi powiedzieć coś o sobie albo czego chciałbyś się dowiedzieć o kreatywnym wychowaniu, albo jaki temat powinnam poruszyć w kolejnym artykule, albo cokolwiek przyjdzie ci do głowy. Z chęcią przeczytam. Zostaw komentarz – pod artykułem czy na FB. Postaram się odpowiedzieć na twoje oczekiwania. Bo najważniejsze są dla mnie dzieci i ich edukacja 🙂

Cieszę się, że mogliśmy się poznać
Mam nadzieję, że zostaniesz tu nieco dłużej. Życzę Ci miłego dnia!

Patrycja Patrycja

Bądźmy w kontakcie.
Zapisz się na newsletter.
Śledź mnie na Facebooku.